Projekt Scorpio oraz PWr Aerospace zapraszają na Space Day – pierwsze wydarzenie poświęcone promocji inżynierii kosmicznej w Polsce! Odbędzie się ono 20 kwietnia w godzinach 11:00 – 17:00 w budynku Strefy Kultury Studenckiej.

Dla studentów i uczniów, dorosłych i dzieci – każdy znajdzie coś dla siebie! DREAM Project przybliży temat wiercenia w kosmosie oraz opowie jak grupa studentów dostała bilet na lot rakietą. Firma Scanway opowie o tym, gdzie realizowane są tematy kosmiczne w Polsce i jak zacząć swoją karierę w branży aeronautycznej, a DNF Systems przybliży tematykę balonów stratosferycznych.

Polskim łazikom marsjańskim poświęcona będzie prelekcja Mars Society Polska. Dzięki Wrocławskiemu Towarzystwu Miłośników Astronomii dowiedzieć się będzie można więcej o szukaniu życia pozaziemskiego. Studenckie Koło Astronautyczne opowie o budowie rakiet i balonów. Na imprezie obecny będzie także zespół Space is More, który wyjaśni czym są i jak działają habitaty marsjańskie, natomiast firma Thales Alenia Space Polska zna się na satelitach – i to właśnie o nich będziecie mogli posłuchać podczas prezentacji.

Wśród gości znajdą się również Continuum Rover Team UWr oraz PCz Rover Team, które pomogą Projekt Scorpio opowiedzieć więcej o budowie łazików marsjańskich i zaprezentują swoje konstrukcje.

A to jeszcze nie wszystko!

Zapisy ruszają 14 kwietnia – link do formularz pojawi się na fanpage’u Projekt Scorpio oraz PWr Aerospace.

Space Day na Politechnice Wrocławskiej

Autor

Julia Liszniańska
Julia Liszniańska

Julia Liszniańska, redaktor naczelna portalu AstroNET, członek Klubu Astronomicznego Almukantarat.