pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Spotkania z Astronomią: Projekt Kosmiczny Meteor-2K 18:00
Spotkania z Astronomią: Projekt Kosmiczny Meteor-2K
Paź 12@18:00
Spotkania z Astronomią: Projekt Kosmiczny Meteor-2K @ Online
Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika zaprasza na wykład z serii „Spotkania z astronomią” pod tytułem „Projekt Kosmiczny Meteor-2K”, który wygłosi Wiktor Kobyliński (Politechnika Warszawska) W ubiegłym roku świat się radował pięćdziesiątą rocznicą udanego lądowania amerykańskiego astronauty Neila Armstronga na Księżycu. W tym roku świat cieszył się z pierwszego od dekady udanego lotu rakiety, która zbudowana przez amerykańskich inżynierów z amerykańskich materiałów po starcie z amerykańskiej ziemi przewiozła amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Centrum Astronomiczne im. Kopernika PAN, w Warszawie z okazji pięćdziesiątej rocznicy osiągnięcia przestrzeni kosmicznej przez zbudowaną przez polskich inżynierów z polskich materiałów startującą z polskiej ziemi rakietą …
13
14
15
16
17
18
19
Spotkania z Astronomią: Na podbój Księżyca 18:00
Spotkania z Astronomią: Na podbój Księżyca
Paź 19@18:00
Spotkania z Astronomią: Na podbój Księżyca @ Bartycka 18
Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika zaprasza na wykład z serii „Spotkania z astronomią” pod tytułem: Na podbój Księżyca Wykład wygłosi Arkadiusz Olech (CAMK, Warszawa)
20
21
22
23
24
25
26
Spotkania z Astronomią: Światło — narzędzie w rękach astronoma 18:00
Spotkania z Astronomią: Światło — narzędzie w rękach astronoma
Paź 26@18:00
Spotkania z Astronomią: Światło -- narzędzie w rękach astronoma @ Bartycka 18
Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika zaprasza na wykład z serii „Spotkania z astronomią” pod tytułem: Światło – narzędzie w rękach astronoma Wykład wygłosi Dominik Gronkiewicz (CAMK, Warszawa) Krótka opowieść o tym, jak astronomowie zbierają każdy strzępek informacji niesionej przez światło podróżujące przez przestrzeń kosmiczną, by zrozumieć naturę i fizykę najodleglejszych zakątków wszechświata. Porozmawiamy o tym, co właściwie świeci w kosmosie i jak możemy tego użyć w celu poznania właściwości materii. Zobaczymy, jak nieuchwytne bywa promieniowanie elektromagnetyczne, i jakimi sztuczkami posługują się konstruktorzy teleskopów, by je ujarzmić.
27
28
29
30
31